Florystyka pogrzebowa - KRAKÓW wieńce i wiązanki pogrzebowe, kwiaty na pogrzeb, cmentarz i grób

Wiązanki i wieńce pogrzebowe

W naszej kwiaciarni wykonujemy wiązanki oraz wieńce pogrzebowe zarówno ze świeżych, jak i sztucznych kwiatów na pogrzeb. Każda wiązanka może mieć inna formę, począwszy od klasycznych, w formie krzyża, serca lub wieńca rzymskiego. Każda kompozycja może zostać opatrzona w stosowną szarfą ze spersonalizowaną treścią. Wspomniana treść ma oddać znaczenie dotychczasowych relacji i bliskości z osobą zmarłą. Gdy zamówią Państwo wiązankę pogrzebową w naszej kwiaciarni w Krakowie, będziemy również w stanie przedstawić możliwości związane z naniesieniem odpowiedniego napisu. Na szarfie mogą znaleźć się takie słowa jak: „Kochamy Cię”, „Na zawsze w naszych sercach”, „Z ostatnim pożegnaniem”, „Spoczywaj w Pokoju”, „Z wyrazami głębokiego smutku”. Mogą Państwo również zdecydować, jaką kolorystykę mają mieć kwiaty w wiązance czy wieńcu pogrzebowym a także jakie mają to być gatunki kwiatów.

Różnorodne formy wiązanek pogrzebowych

Wieńce i wiązanki pogrzebowe mogą być ułożone z jednej odmiany kwiatów we wskazanym przez Państwa kolorze. Wiązanki pogrzebowe, które tworzymy w naszej kwiaciarni w Krakowie mogą być również dwu lub wielu gatunkowe. Widać to na przykładzie takich kompozycji jak: „Róża z Lilią”, „Gerbera z Lilią”, „Róża i Anturium”, oraz „Róża ze Storczykiem”. Niezależnie od indywidualnego wyboru, kwiaty na pogrzeb można wykorzystać do ułożenia określonych form wiązanek. Najczęściej przybierają one klasyczne formy ale na Państwa życzenie możemy również ułożyć je w formie serca, krzyża lub wieńca rzymskiego. Warto też dodać, że takie wieńce głównie przygotowuje się na uroczystość pogrzebową, jednak wieńce np. w mniejszej formie, są też stosowną dekoracją nagrobka na kolejne rocznice śmierci.

Symbolika wiązanki pogrzebowej, czyli pamięć o zmarłym

Koszt wykonania danego wieńca zależy między innymi od jego wielkości a także gatunków użytych kwiatów i dodatków, jednak nawet mała wiązanka pogrzebowa może właściwie oddać pamięć o osobie zmarłej. Służymy również pomocą w kwestii doboru wielkości, charakteru wiązanki do danego grobowca. Na Państwa życzenie, wieniec pogrzebowy lub inną kondolencyjną dekoracją możemy dostarczyć do kościoła, kaplicy lub na wskazany przez Państwa adres w Krakowie. Możliwy jest także odbiór osobisty.

Rodzaje kompozycji

Podstawową i najbardziej popularną kompozycją kwiatową są wiązanki pogrzebowe. Decydują się na nie osoby z dalszej rodziny zmarłego oraz znajomi. Koszt takiego zestawienia kwiatów w Krakowie to kwoty w przedziale od 50, do 200 zł, w zależności od zastosowanych kwiatów oraz ich ilości. Wstążka z odpowiednią dedykacją jest również dołączona do wiązanki. Bardziej złożoną kompozycją jest wieniec pogrzebowy. Na specjalnym stelażu umieszcza się podkład z roślin zielonych i wplata w niego kwiaty. Na wstążce oplatającej całą strukturę umieszcza się dedykację. Nieco wyższe koszty takiej kompozycji sprawiają, że na taką formę ostatniego pożegnania zazwyczaj decydują się członkowie najbliższej rodziny, współpracownicy zmarłej osoby oraz przyjaciele.

Jaki rodzaj kwiatów wybrać?

Najczęściej wybieranym gatunkiem kwiatów na uroczystości pogrzebowe są chryzantemy oraz hortensje. Symbolizują smutek oraz pożegnanie, dlatego są także obecne podczas odwiedzin na grobach w dniu Wszystkich Świętych. Do wiązanek i wieńców pogrzebowych idealne będą lilie i kalie. Wyrażają współczucie oraz niewinność, cenione są za ich łagodny przekaz. Kwiatami chętnie wykorzystywanymi przez florystów z Krakowa w prostych aranżacjach są mieczyki i goździki. Można je dowolnie komponować lub układać z nich jednorodne bukiety. Wiele osób wybiera róże jako symbol szacunku dla zmarłego. Występują jako pojedyncze sztuki, ale stosowane są również do wieńców pogrzebowych.

Florystyka pogrzebowa

Wiązanki pogrzebowe z naszej oferty będą się idealnie prezentowały na uroczystościach pogrzebowych w Krakowie, nadając im odpowiedniego tonu. Ich wielkość może być dowolnie modyfikowana zgodnie z wymaganiami klienta. Od małych, prostych kompozycji, do bardziej złożonych, opartych na stelażu. Pod względem kolorystycznym zapewniamy bogaty wybór kwiatów i zdobień, dzięki którym każda wiązanka będzie unikatowa. Zgodnie z życzeniem na szarfach możemy umieścić dowolny napis, który będzie wyrażał nasze uczucia w związku ze śmiercią bliskiej nam osoby.

Menu

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się